Zadzwoń do nas: tel. 61 823 68 60

Odwiedź nasz gabinet: Poznań, ul. Umultowska 37a

Chirurgia stomatologiczna

Poznański gabinet stomatologiczny PŁYTNIK oferuje zabiegi leczenia operacyjnego jamy ustnej i okolic przyległych. Każdy tego typu zabieg poprzedzamy wnikliwymi badaniami i diagnostyką przeprowadzaną przez doświadczonego stomatologa. Stosujemy nowoczesne techniki i sprzęt diagnostyczny. W czasie zabiegu zapewniamy maksymalny komfort i właściwe znieczulenie. Leczymy profesjonalnie, bezpiecznie i skutecznie.

Oferta zabiegów chirurgii stomatologicznej:

  • ekstrakcja (wyrywanie / usuwanie) zębów
  • ekstrakcja zębów zatrzymanych (w tym zatrzymanych ósemek)
  • resekcja wierzchołków korzenia, hemisekcja
  • plastyka wędzidełka

Ekstrakcja - zabieg chirurgicznego usuwania zębów

Ekstrakcję chirurgiczną stosuje się najczęściej w celu usunięcia zębów zatrzymanych i pozostawionych korzeni zębowych. Zabieg ten budzi zwykle wiele obaw, jednak dzięki doświadczeniu i wiedzy naszych specjalistów nie jest dla pacjenta dużym obciążeniem. Chirurg i personel zawsze dbają o komfort i dobre samopoczucie pacjenta.

Ekstrakcja zębów zatrzymanych (w tym ósemek)

Zabieg ten dotyczy zębów, które ze względu na swe nieprawidłowe położenie lub blokowanie przez sąsiadujące zęby mogą być całkowicie lub częściowo otoczone kością. Bardzo często są to zęby niewyrżnięte - niewidoczne w jamie ustnej. Rozróżnia się zęby zatrzymane częściowo (w przypadku gdy korona zęba pozostaje w tkankach miękkich po jej częściowym przebiciu się przez kość i trwa w tym położeniu) oraz zęby zatrzymane całkowicie (gdy ząb jest otoczony przez kość).

Zęby mądrości (ósemki) oraz inne zęby zatrzymane mogą powodować problemy poprzez uniemożliwianie prawidłowego funkcjonowania jamy ustnej. Są często przyczyną nieprawidłowego zgryzu i wykrzywiania pozostałych zębów. Towarzyszyć temu może również ból oraz stany zapalne dziąseł i inne dolegliwości.

Chirurgiczne usunięcie zębów zatrzymanych jest zabiegiem o większym stopniu skomplikowania, wymaga przy tym więcej czasu niż zwykła ekstrakcja. W celu dokładnego rozpoznania położenia zębów przed zabiegiem wykonujemy pantomogram (tzw. zdjęcie panoramiczne RTG).

Na pytania dotyczące oferty chirurgii stomatologicznej naszego gabinetu w Poznaniu odpowiadamy pod numerem telefonu 61 823 68 60. Zapraszamy.

Referencje

Pacjenci o nas

"Pełen profesjonalizm i zaangażowanie. Lekarz obchodził się ze mną delikatnie. Przy każdej czynności dokładnie opowiadał, co teraz robi i dlaczego. Do takich gabinetów warto chodzić.”

Anna K.

Masz wątpliwości, pytania?

Umów się na bezpłatną
konsultację stomatologiczną

Imię
Adres email
Nr telefonu