Zadzwoń do nas: tel. 61 823 68 60

Odwiedź nasz gabinet: Poznań, ul. Umultowska 37a

Implanty zębowe - implantologia

Poznański gabinet stomatologiczny PŁYTNIK specjalizuje się w uzupełnianiu braków w uzębieniu z użyciem implantów. Od wielu lat dzięki implantom nasi pacjenci odzyskują utracone zęby i znowu mogą cieszyć się zdrowym uśmiechem.

Czym są implanty zębowe?

Implanty zębowe to elementy wykonane z tytanu lub jego stopu (przypominające śruby w kształcie stożka), zastępujące korzenie naturalnych zębów.

Implanty wszczepiane do kości szczęki lub żuchwy w pełni integrują się z organizmem i zrastają na stałe. Do implantu mocuje się sztuczny, zastępczy ząb, most lub protezę.

Kiedy warto zdecydować się na implanty?

Implanty to doskonałe rozwiązanie dla osób, które utraciły zęby na skutek chorób przyzębia, próchnicy, bądź urazów.

Utrata nawet jednego zęba generuje groźne dla zdrowia zmiany w całej jamie ustnej. Prowadzi do rozchwiania pozostałych, zdrowych zębów. Kość w miejscu utraconego zęba ulega zanikowi.

Najważniejsze zalety leczenia implantologicznego to możliwość rezygnacji z ruchomych protez i wysoki komfort użytkowania, brak konieczności szlifowania zdrowych (otaczających lukę) zębów, podniesienie jakości życia oraz wzrost estetyki uśmiechu i pewności siebie.

W przypadkach braku jednego, kilku lub wszystkich zębów implanty stomatologiczne uważane są za najskuteczniejszą i bardzo komfortową metodę uzupełniania braków w uzębieniu.

Zalety stosowania implantów:

  • większa niezawodność w porównaniu do tradycyjnych metod protetycznych
  • bezpieczeństwo sąsiadujących, zdrowych zębów
  • brak konieczności szlifowania sąsiednich zębów czy uszkadzania ich w celu wykonania mostu
  • poprawa wymowy
  • nieskrępowana możliwość spożywania różnorodnych posiłków
  • zachowanie poczucia pełni smaków
  • estetyka, wygląd i funkcjonalność naturalnych zębów

Na pytania dotyczące zabiegów implantacji przeprowadzanych w naszym poznańskim gabinecie odpowiadamy pod numerem telefonu 61 823 68 60. Zapraszamy.

Referencje

Pacjenci o nas

"Pełen profesjonalizm i zaangażowanie. Lekarz obchodził się ze mną delikatnie. Przy każdej czynności dokładnie opowiadał, co teraz robi i dlaczego. Do takich gabinetów warto chodzić.”

Anna K.

Masz wątpliwości, pytania?

Umów się na bezpłatną
konsultację stomatologiczną

Imię
Adres email
Nr telefonu