Zadzwoń do nas: tel. 61 823 68 60

Odwiedź nasz gabinet: Poznań, ul. Umultowska 37a

PROFILAKTYKA STOMATOLOGICZNA

Profilaktyka stomatologiczna to działania likwidujące przyczyny schorzeń lub zabiegi zapobiegające rozwojowi chorób jamy ustnej poprzez ich wcześniejsze wykrycie i wyleczenie.

Nasze działania rozpoczynamy od identyfikacji i powstrzymania rozwijających się chorób w jamie ustnej. By nie dopuścić do rozwoju groźnych bakterii zajmujemy się oczyszczeniem powierzchni zębów i przestrzeni między nimi. Później dbamy, byś ich idealnym stanem cieszył się przez długie lata.

Zabiegi w ramach profilaktyki

  • higienizacja (zabieg kompleksowy: scaling, piaskowanie, polerowanie i fluoryzacja)
  • scaling
  • piaskowanie
  • fluoryzacja (żelem, pastą bądź pianką)
  • instruktaż higieny
  • lakierowanie zębów
  • znoszenie nadwrażliwości zębów

Scaling - usuwanie kamienia nazębnego

Scaling jest najskuteczniejszą metodą usuwania kamienia nazębnego. Zabieg przeprowadzany jest przez higienistkę stomatologiczną za pomocą scalera emitującego ultradźwięki (drgania o bardzo wysokiej częstotliwości), które kruszą złogi kamienia nazębnego.

Piaskowanie zębów

Piaskowanie zębów jest jedną z najpopularniejszych usług wykonywanych w gabinetach dentystycznych. Należy do zabiegów higienizacyjnych, których celem jest usunięcie przebarwień, osadu i drobin pozostałego po scalingu kamienia nazębnego z powierzchni zębów. Piaskowanie wykonuje się za pomocą strumienia wody pod ciśnieniem z dodatkiem drobin czyszczących - piasku dentystycznego i pęcherzyków powietrza.

Skaling i piaskowanie to zabiegi czyszczenia zębów, które często łączymy ze sobą, kończąc je fluoryzacją. Zapewnia to najlepszy, długotrwały efekt estetyczny i pełną ochronę.

Dlaczego profilaktyka jest ważna?

Właściwa profilaktyka stomatologiczna pomaga utrzymać zęby wraz z całą jamą ustną w zdrowiu i na bardzo długo zachować piękny, biały uśmiech.

Badanie kontrolne powinno być przeprowadzane przynajmniej raz w roku. Zachęcamy do regularnych wizyt w gabinecie stomatologicznym PŁYTNIK w Poznaniu. Stosując zabiegi profilaktyczne zapobiegniemy rozwojowi chorób, a wcześniej wykryte zmiany możemy leczyć w sposób mniej inwazyjny.

Referencje

Pacjenci o nas

"Pełen profesjonalizm i zaangażowanie. Lekarz obchodził się ze mną delikatnie. Przy każdej czynności dokładnie opowiadał, co teraz robi i dlaczego. Do takich gabinetów warto chodzić.”

Anna K.

Masz wątpliwości, pytania?

Umów się na bezpłatną
konsultację stomatologiczną

Imię
Adres email
Nr telefonu